امروز یکشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

شرکت پیشگامان توسعه پرواز

  • آموزش خلبانی شخصی
  • پروازهای تفریحی
  • خدمات هوانوردی

همایش ملی نقش حراست ها در امنیت پرواز کار خود را در شیراز آغ...

همایش ملی نقش حراست ها در امنیت پرواز کار خود را در شیراز آغاز کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حمیدرضا پهلوانی در این همایش با بیان اینکه  ایران  جز ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه رعایت استانداردهای امنیت پرواز قرار گرفته است اظهار کرد: نتایج منتشر شده بازرسی های ایکائو از ایران نشان می دهد که وضعیت ۷ شاخص از ۸ شاخص مورد بررسی بازرسان ایکائو در ایران بهتر از استاندارد جهانی است.

وی تصریح کرد: در شاخص مقررات و برنامه های امنیت پرواز متوسط کاستی های جهانی ۲۲ و ۳۶ صدم درصد بوده اما وضعیت کاستی های کشورمان ۷ و ۶ صدم درصد است.

وی افزود: درصد کاستی شاخص کنترل کیفیت در بحث امنیت ها شاخصی است که بیشترین درصد کاستی های استاندارهای جهانی گزارش شده است که ارتقا در این شاخص نیازمند همکاری دستگاه‌های دیگر با این سازمان است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بازرسان گفت: ایکائو در راستای بررسی وضعیت امنیت پرواز موضوع ماده ۱۷ قوانین این  سازمان پارسال، ۱۰ روز از وضعیت امنیت پروازهای داخلی و خارجی بازدید کردند که نتایج این بازرسی ها پس از شش ماه در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر و به سازمان هواپیمایی کشورمان هم ابلاغ شد.

وی تاکید کرد: به استثنای پروازهای حج امسال همه پروازهای خارجی از جمله پرواز عمره گزاران و حجاج به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) منتقل می شود.