امروز دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸

شرکت پیشگامان توسعه پرواز

  • آموزش خلبانی شخصی
  • پروازهای تفریحی
  • خدمات هوانوردی

نخستین هواپیمای برقی چین پرواز کرد...

هواپیمای آموزشی

نخستین هواپیمای برقی چین پرواز کرد
نخستین هواپیمای برقی سرنشین دار چین موسوم به «RX۴E» (ژوی شیانگ) امروز سه شنبه در استان لیائونینگ این کشور به پرواز در آمد.

IMG_6298

به گزارش شینهوا، طراحی و تولید این مدل هواپیما از سال ۲۰۱۷ میلادی و توسط آکادمی هوانوردی عمومی استان لیائونینگ آغاز شد.
این هواپیما با ۱۳.۵ متر پهنای بال، ۸.۴ متر طول بدنه، ۱۲۰۰ کیلوگرم وزن برخاست حداکثری، ۱۴۰ کیلووات قدرت حداکثری، ۲۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت حرکت در حالت کروز دارد.
این هواپیما مدلی از هواپیمای مسافربری است که طبق آیین نامه هوانوردی غیرنظامی چین طراحی شده است و قادر است با یک بار شارژ باطری ۹۰ دقیقه پرواز کند.
«ژائو تینان» معاون آکادمی هوانوردی عمومی استان لیائونینگ گفت: در ساخت این هواپیما از مواد کامپوزیت فیبر کربن استفاده شده است که بسیار سبک است و قادر خواهد بود در زمین های سخت و سفت مانند چمنزارها، جاده ها و جاهای مملو از شن و ماسه فرود آید.
او گفت: هواپیما طوری طراحی شده است که با پیشرفت فناوری باتری، مدت پرواز هواپیما نیز افزایش خواهد یافت.
این مقام چینی افزود: نگهداری این هواپیما در مقایسه با هواپیماهای با سوخت فسیلی آسانتر است.
ژائو تصریح کرد این هواپیما چشم انداز خوبی در بازار دارد زیرا می تواند در زمینه های مختلف مانند حمل و نقل در مسافت کوتاه، آموزش خلبانی، تفریحی عکسبرداری و نقشه برداری هوایی مورد استفاده قرار گیرد.
چین در چند سال گذشته تلاش های جدی را برای تولید انواع هواپیماهای جنگی و همچنین مسافربری آغاز کرده است و در این زمینه نیز پیشرفت های خوبی به دست آورده است این کشور اردیبهشت سال ۱۳۹۶ با به پرواز در آوردن هواپیمای مدل C۹۱۹ مسافربری بزرگ تولید خود، به جرگه هفت کشوری پیوست که پیش از این اقدام به ساخت هواپیما کرده اند.