امروز جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

شرکت پیشگامان توسعه پرواز

  • آموزش خلبانی شخصی
  • پروازهای تفریحی
  • خدمات هوانوردی

تکلیف راهپیماییِ روز قدس مشخص شد

ac-image-Jk1588591070ed

موضع ایران در رابطه با برگزاری روز جهانی قدس بر تعطیلی ناپذیری، اقتضا پذیری و حفظ پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

بزرگداشت روز جهانی قدس تعطیل ناپذیر است و تحت هر شرایطی این مراسم باید برگزار شود.

درطول یک سال گذشته اتفاقاتی مانند شهادت سردار سلیمانی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم رژیم غاصب اسرائیل در آن دخیل بود اهمیت روز قدس را افزایش داده است.

رونمایی از معامله قرن و برقراری تدریجی ارتباط برخی سران عرب با رژیم صهیونیستی نیز از دیگر مسائلی است که اهمیت بزرگداشت روز قدس را دوچندان کرده است.

مساله روز قدس متعلق به تمام مردم جهان است و سال گذشته در ۱۲۰ کشور دنیا این مراسم برگزار شد.

همان گونه که بحث اول جهان ازنظر بهداشتی بیماری کروناست ازنظر اعتقادی همچنان مساله نخست دنیا فلسطین می باشد.

(با اشاره به حواشی نشست دیروز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تهران): نشست دیروز یک جلسه کارشناسی بررسی نحوه برگزاری بزرگداشت روز قدس بود و افراد حاضر در آن پیشنهادهای خود را ارائه می دادند.

یکی از افراد حاضر در این نشست مدعی شد که امسال با گردن افراشته اعلام می کنیم که راهپیمایی نخواهیم داشت چراکه روز قدس ۹۹ در مقایسه با سال های گذشته شاهد حضور کم رنگ تر مردم خواهد بود.

این فرد با اشاره به اینکه این حضور اندک مردم می تواند به خوراک تبلیغاتی رسانه های معاند تبدیل شود و این مطلب را به مردم القا کند که ایرانیان از آرمان قدس کوتاه آمده اند.

چنین مقایسه ای چه از سوی افراد داخلی و یا دشمنان خارجی کاملا اشتباه است چراکه هیچ عقلی سلیمی شرایط کرونایی امروز را با شرایط عادی سال ۹۸ یکسان قلمداد نمی کند.

برجسته کردن این مطلب از سوی یکی از رسانه ها کج سلیقگی و بی دقتی بود که موجب استقبال رسانه های معاند شد.

درنشست دیروز هیچ مساله ای مبنی بر عدم برگزاری بزرگداشت روز قدس مطرح نشد ولی ازآنجایی که این یک جلسه کارشناسی بود یکی از افراد حاضر این پیشنهاد را ارائه داده بود.

روشنگری و پاسخ به شبهات یکی از مهم ترین محورهای بزرگداشت روز قدس است اما آن چیزی که به صورت ملموس بزرگداشت این روز را در سطح بین المللی برجسته می کند اقدامات میدانی است.

مراسم بزرگداشت روز قدس در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی و هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با کرونا پیش خواهد رفت.

این که مراسم بزرگداشت روز قدس دقیقا به چه نوع و شیوه ای برگزار می شود در روزهای آینده و بر اساس اقتضائات در آستانه روز قدس مشخص می شود.

در شهرهایی که وضعیت کرونا در آن ها سفید است امکان برگزاری راهپیمایی و حضور فیزیکی مردم مانند روال متعارف وجود خواهد داشت که می توانند قبل یا بعد از نماز جمعه در این شهرها انجام بپذیرد.

تاکنون در ۱۳۰ شهر کشور وضعیت کرونا سفید است و پیش بینی می شود تا هفته آخر ماه رمضان شاهد سفید شدن وضعیت شهرهای بیشتری باشیم.

در شهرهایی که وضعیت کرونا در آن ها قرمز نیست، راهپیمایی خودرویی با پرچم های فلسطین و جبهه مقاومت راه اندازی می شود.

علاوه بر راهپیمایی خودرویی، راهپیمایی دیگری نیز در سطح فضای مجازی باهدف اطلاع رسانی با موج جهانی برگزار خواهد شد.

تشکیل حلقه های انسانی با حفظ فاصله گذاری اجتماعی یکی دیگر از پیشنهادهای درخور در برگزاری روز جهانی قدس به ویژه در شهر قم بوده است.

پیشنهاد اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزاری روز قدس در همان مسیرهای همیشگی در سطح شهرهای کشور می باشد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از مازندران، حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری با اشاره به فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس، اظهار داشت: روز قدس روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از دولت غاصب، آدم کش و کودک کش رژیم صهیونیستی است و در برابر این ملت مظلوم و ستمدیده همه ملت های مسلمان، آزادی خواه و جهان اسلام مسئول هستند و آزادی قدس شریف با اتحاد و همبستگی دنیای اسلام و مقاومت و پایداری ملت مقاوم و مظلوم فلسطین محقق خواهد شد.

حجت‌الاسلام شکریان امیری با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) معمار بزرگ و کبیر انقلاب اسلامی و خالق روز جهانی قدس، خاطر نشان کرد: قدس، روز حیات اسلام و آرمان بزرگ ملت های آزادی خواه جهان است و مستضعفین عالم و امت اسلامی همواره در کنار ملت مظلوم فلسطین و جریان های مقاومت خواهند ایستاد.

IMG12461772

وی در بخش پایانی سخنان خود با توجه به شیوع ویروس منحوس(کووید ۱۹) در جهان و کشورهای اسلامی و ایران بزرگ و سرافراز، تأکید کرد: برابر ابلاغیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور روز جهانی قدس در هیچ نقطه ای از کشور برگزار نخواهد شد و همه مسلمانان جهان و ملت های مظلوم و ستمدیده و گروه های مقاومت در فلسطن اشغالی و سراسر منطقه به رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری در این روز بپردازند و به آن عمل کنند.

فضای مجازی محور برگزاری روز جهانی قدس در یزد است

157112045

 

یزد- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس به خاطر شیوع کرونا نسبت به گذشته، متفاوت وبا بهره‌گیری از فضای مجازی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی روز پنجشنبه در جلسه کمیته فضای مجازی روز جهانی قدس افزود: تهیه محتوا و تبیین اهمیت این روز توسط نهادهای فرهنگی و تبلیغی و بارگذاری آن در فضای مجازی انجام می‌گیرد.

 

وی ادامه داد: تهیه کلیپ ، برگزاری مسابقات فرهنگی ، هنری و کتابخوانی در فضای مجازی و اهدای جایزه به نفرات برتر با همکاری رسانه‌های گروهی پیش‌بینی شده است.

این مسوول اظهار کرد: برگزاری رژه موتوری و برخی برنامه‌ها با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی جزو برنامه‌هایی است که در روز جهانی قدس امسال برگزار می‌شود.

فخرالدینی تاکید کرد: فضاسازی شهر با نصب بنر و فعالیت‌های تبلیغی از جمله مواردی است که با همکاری برخی دستگاه‌ها به خصوص شهرداری و شورای اسلامی شهر صورت می‌گیرد.

همچنین جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد با بیان اینکه روز جهانی قدس یادگار امام راحل (ره) و به هیچ تعطیل‌بردار نیست به اهمیت برگزاری آن در سال‌جاری خبر داد.

سعید زارع افزود: این مراسم امسال به خاطر کرونا در فضای مجازی با برگزاری مسابقات تبیینی و بصیرتی با همکاری مردم و تشکل‌ها بنحو مناسب برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: برگزاری برنامه‌ها تابع تصمیم ستاد ملی کرونا و استان است ولی قطعا این روز با همراهی مردم و بهره‌گیری از فضای مجازی پیش‌بینی شده است .