امروز چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday، 19 June 2024

شرکت توسعه پرواز یزد

  • آموزش خلبانی شخصی
  • پروازهای تفریحی
  • خدمات هوانوردی

حضور مدیریت محترم فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد...

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان یزد; عباس محمدی مدیر کل فرودگاه های استان در بازدید آذر ماه ۱۳۹۹ از بخش‌های مختلف این فرودگاه و در گفت و گو با مدیرعامل شرکت توسعه پرواز یزد افزود: مدیریت فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد ضمن اعلام حمایت جدی و همه جانبه از مشارکت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان در اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغالزایی در صنعت هوانوردی کشور حمایت می‌کند .
وی این پروژه غرور آفرین را در ابعاد مختلف چون توسعه گردشگری و تفریحی و آموزش هوانوردی و ایرتاکسی مهم ارزیابی کرد.
محمدی افزود: تلاش های مدیریت شرکت توسعه پرواز یزد برای احداث این فرودگاه در کمترین زمان ممکن و برقراری تجهیزات و تکمیل و توسعه زیرساخت ها ستودنی است.
وی عنوان کرد: با تاسیس این فرودگاه و استقرار اساتید زبده هوانوردی کشور در آینده نزدیک ضمن ارائه آموزش خلبانی به علاقمندان امکان استفاده خدماتی و ایر تاکسی جهت تردد تجار و حتی ایجاد آمبولانس هوایی جهت انتقال مصدومان در شرایط خاص واضطراری فراهم خواهد شد و در چشم انداز دراز مدت بعنوان یک فرودگاه تمام عیار برای استان مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرکل فرودگاه های استان در ادامه به زیر ساخت ها و تجهیزات و تأسیسات این فرودگاه خصوصی اشاره کرد و گفت: عنایت به تصریح قوانین هوانوردی و سهولت آموزش و دریافت مجوزهای خلبانی با هواپیماهای تک موتور و دو موتور می توان کهن شهر یزد را به یکی از مراکز هوانوردی کشور تبدیل کرد که ابعاد گردشگری و تجاری و خدماتی آن بی نظیر و اثر بخش خواهد بود.
وی بیان داشت : فرودگاه اختصاصی امام رضا (ع ) یزد پروژه بسیار موفقی است که توسط بخش خصوصی در منطقه انجام شده و این طرح ابتکاری و نحوه انجام آن رضایت بخش است که امیدواریم با همت و حمایت مسئولان استانی هرچه زودتر مورد بهره برداری و استفاده قرار گیرد.
محمدی در خاتمه مهم‌ترین اصل این فرودگاه را امنیت آن، جایگاه سوخت‌گیری مطمئن و باند پروازی مطلوب و مکان فنی مناسبش در همجواری بندر خشک توصیف کرد.
در ادامه سید عبدالرضاحسینی نسب مدیر عامل شرکت توسعه پرواز یزد ضمن عرض خوشامدگویی به حضار تصریح کرد: این فرودگاه در زمینی به مساحت ١٠٠ هکتار و زیر بنای ۴۶٠ هزار متر شامل باند پروازی به طول ١۶٠٠ متر و با عرض ۲۵ متر مربع و ١٠ هزار متر رمپ پروازی، دو آشیانه و ساختمان اداری با هدف آموزش پروازهای سبک، ۲ نفره و تاکسی پرواز است.
وی بیان کرد: این فرودگاه ظرفیت ۵۰ فروند هواپیمای آموزشی را دارد که با ارتقا نسبت به افزایش آن در آینده اقدام می شود.
حسینی نسب یادآور شد: در آینده نزدیک با همت و حمایت مسئولان تنها هتل هوایی در کشور برای اسکان مسافران و احداث هنرستان خلبانی به همراه خوابگاه دانشجویی در همین مکان به بهره برداری می‌رسد.
گفتنی است این فرودگاه آماده بهره برداری است.

WhatsApp Image 2021-01-06 at 15.15.36 (1) WhatsApp Image 2021-01-06 at 15.15.37