امروز دوشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۳ | Monday، 15 July 2024

شرکت توسعه پرواز یزد

  • آموزش خلبانی شخصی
  • پروازهای تفریحی
  • خدمات هوانوردی

بازدید استانداریزد از شرکت توسعه پرواز...

استاندار یزد:

راه اندازی فرودگاه اختصاصی مهریز ؛ موجب توسعه منطقه است.

محمد علی طالبی شامگاه دوشنبه  دوشنبه دهم تیرماه ۱۳۹۸ در بازدید از بخش‌های مختلف این فرودگاه و در گفت و گو با مسئولان و فرماندار مهریز افزود: دولت از مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغالزایی حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: فرودگاه اختصاصی مهریز حرکت بسیار خوبی است که توسط بخش خصوصی در منطقه انجام شده و امیدواریم با همت و حمایت مسئولان هرچه زودتر مورد بهره برداری و استفاده قرار گیرد.

طالبی با اشاره به منحصر به فرد بودن این طرح افزود:طرح فرودگاه اختصاصی به عنوان یک شرکت موفق دانش‌بنیان در کشور مطرح است.
وی با بیان اینکه این طرح در زمینی به مساحت ۹۸ هکتار و با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود گفت: این شرکت در زمینهٔ آموزش خلبان شخصی و تولید قطعات هواپیما و تولید هواپیما برای اولین بار در منطقه خاورمیانه در مهریز یزد فعالیت خود را آغاز می کند .
استاندار یزد افزود : با راه اندازی این فرودگاه ، زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر از نیروهای تحصیل کرده و نخبه فراهم می شود  .
حسینی نسب مدیرعامل این شرکت نیز گفت: این شرکت فعالیت خود را در زمینهٔ آموزش خلبان شخصی و تولید قطعات هواپیما در سال ۹۱ آغاز کرد و در سال ۹۲ به شرکت دانش بنیان تبدیل شد و باهمت بلند مدیریت و کارکنان خود توانست به موفقیت  زیادی دست یابد .
وی با بیان اینکه باند این فرودگاه به طول ۱۶۰۰ متر و عرض ۲۵ متر در حال تکمیل است افزود : این فرودگاه دارای سه آشیانه به مساحت کلی ۴۲۰۰ مترمربع و یک ساختمان اداری است که تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی ، ظرفیت این فرودگاه را ۵۰ فروند هواپیمای آموزشی دانست و عنوان کرد: مهم‌ترین اصل برای یک فرودگاه، امنیت ، جایگاه سوخت‌گیری مناسب و مکان فنی مناسب آن است که در این فرودگاه همه این موارد مدنظر قرار گرفته  و عملیاتی شده است.
مدیر عامل شرکت توسعه پرواز مهریز به برخی  از مشکلات این فرودگاه نیز اشاره کرد و افزود: آسفالت نبودن مسیر فرودگاه ، تأمین آب و نیز نبود پرداخت تسهیلات ارزی از جمله مشکلات کنونی این فرودگاه  است.
WhatsApp Image 2021-01-14 at 09.27.48 (1) WhatsApp Image 2021-01-14 at 09.27.48 (1)