امروز سه شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday، 18 June 2024

شرکت توسعه پرواز یزد

  • آموزش خلبانی شخصی
  • پروازهای تفریحی
  • خدمات هوانوردی

درباره ما

هذا من فضل ربی

شرکت دانش‌بنیان پیشگامان توسعه پرواز یزد از سال ۱۳۸۷ تحقیقات خود را در زمینه راه‌اندازی آموزشگاه خلبانی شخصی فوق سبک در یزد آغاز نمود و در مدت یک سال با اخذ موافقت‌های لازم از مسئولین استان یزد و شورای تامین استان یزد در خصوص راه‌اندازی آموزشگاه خلبانی در محل فرودگاه بین المللی شهید صدوقی اقدامات لازم را به پایان رسانید.

این شرکت در نهایت با ارایه طرح توجیهی و معرفی دو فروند هواپیما جهت آموزش به سازمان هواپیمایی کشوری جهت اخذ موافقت اصولی اقدام لازم به عمل آورد و پس از گذشت دو سال و نیم، پرونده شرکت توسعه پرواز یزد به دستور رییس سازمان هواپیمایی کشوری در کمیته هوانوردی سازمان مطرح گردیده و سرانجام در تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۱، موافقت اصولی مربوط صادر گردید؛ که در زمان صدور موافقت اصولی شرکت، توسعه پرواز یزد، ساخت آشیانه و پارکینگ خود را در محل فرودگاه شهید صدوقی یزد به پایان رسیده بود.

پس از آن شرکت دو فروند هواپیمای tecnam و skaeton خود را که از کشورهای ایتالیا و اکراین خریداری نموده و در محل آشیانه مستقر نمود بود. در تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۵ مکاتبه خود را جهت بازدید نهایی مسئولین سازمان انجام داده و پس از بازدید مسئولین سازمان هواپیمایی کشوری، تایید نهایی پروانه بهره‌برداری آموزشگاه صادر گردید.

هم‌اکنون استان یزد نیز جز ۶ استان دارای آموزشگاه خلبانی فوق سبک می‌باشد که با امکاناتی مطابق با استاندارهای بین‌الملی و با حضور ۸ نفر دانشجو در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۱ اولین دوره خود را آغاز نمود.

ما افتخار داریم که در استان دارلعباده و دالعلم یزد و در دومین شهر خشت خام جهان و در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی با کمک مسئولین دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی و با اراده آهنین و پشت‌کار حرکتی بس عظیم را در جهت بالا بردن علوم هوانوردی در شهر زیبای یزد که نقطه مرکز کشور می باشد با یاری خداوند متعال رقم زدیم. ما فضایی را مهیا نمودیم که فرزندان این مرز و بوم بتوانند با یادگیری علوم هوانوردی آسمان کویر یزد را درنوردند و زیبایی‌های آفریدگار یکتا را به نظاره بنشینند و همه این نعمات و حرکات را مدیون خون عزیزانی می‌دانیم که در هشت سال دفاع مقدس با نثار جان خود امنیت را با شجاعت و ایثار خود به رهبری امام راحل برای ما به ارمغان آوردند.

مدیرعامل

سیدعبدالرضا حسینی‌نسب متولد ۱۳۵۵/۶/۱۶ دارای مدرک کارشناسی و گواهینامه خلبانی، ساکن یزد. مدیرعامل شرکت با علاقه به علوم هوانوردی در سال ۱۳۸۴ گواهینامه خود را اخذ نمود و پس از اخذ گواهینامه و بررسی آب و هوای استان جهت احداث آموزشگاه خلبانی با خرید دو فروند هواپیمای آموزشی پیشرفته اقدام به راه‌اندازی آموزشگاه خلبانی شخصی در شهر یزد نمود.